CAN ImmobilaiserDigitaalne immobilaiser - CAN Firewall

CAN Immobilaiser

Tänapäeva kallima otsa sõidukeid on üha keerulisem autoärandajate eest kaitsta. Eriti kui autol on originaalis keyless sisenemine ja võtmeta käivitus kuna keyless signaali leviraadiust pikendades on ka kõige kallimad sõidukid autovarastele lihtne saak.

Kõige tõhusam meetod ärandamise tõkestamiseks on lisaimmobilaiser ehk täiendav mootoriblokeering. Aga siin läheb asi keerulisemaks, nimelt uute keeruliste autode elektroonika ei võimalda tihti enam turvalist (analoog)mootoriblokeeringut. Tekivad kõiksugu tõrked alates veakoodidest kuni auto aku tühjenemiseni (auto ei lähe sleep’i).

CAN Immo

Õnneks on ka nende autode jaoks nüüd lahendus olemas – IGLA CAN Immo. See on imepisike moodul, mis ühendatakse auto CAN võrku ning mis blokeerib mootoritöö digitaalselt. Iga auto jaoks on olemas spetsiaalne tarkvara ja see ei allu auto enda elektroonika “lahti häkkimisele”.

Kaitse “keyless” võtmete kopeerimise vastu

Isegi kui autovarastel õnnestub pikendada auto keyless puldi leviraadiust, kaitseb CAN Immo autot ärandamise eest. Mootor on blokeeritud kas koheselt või käiguasendi liigutamisel D peale või gaasipedaali vajutades (sõltub autost). Isegi kui vargad suudavad neutraliseerida originaalalarmi- ja immobilaiseri on CAN Immo blokeering sellest sõltumatu.

“Nähtamatu”

Moodul on umbes väikese näpu suurune ja peidetakse autosse nii, et ka kogenud paigaldajal võtab selle leidmine 5-6h. CAN Immol ei ole ühtegi “nähtavat” osa, indikatsiooniks kasutatakse auto enda tulesid armatuuris ning mootoriblokeeringu välja lülitamiseks auto originaal nuppe.


PIN kood

Kõige levinum viis CAN immo deaktiveerimiseks on PIN kood, mille sisestamiseks saab kasutada auto enda nuppe. Üldiselt on kasutusel roolinupud ja klaasitõstukite nupud aga see erineb autode lõikes. Optimaalne PIN koodi pikkus on 3-4 vajutust  (nt 2 x VOL UP ja 2 x VOL DOWN) ehk selle sisestamine ei võta eriti aega. PIN koodi eeliseks on see, et midagi ei pea kaasas vedama, ei saa ära kaotada ega pole mida varastada.

Kiibid

Igla CAN immobilaiseri komplekti kuulub ka 2 kiipi. Kui kiip on kaasas, ei ole koodi sisestamine vajalik. Erinevalt auto keyless tehnoloogiast, ei allu kiip leviraadiuse pikendamise tehnoloogiale. Muidugi kui kiip satub võõrastesse kätesse, ei ole immobilaiserist enam kasu. Kiibis on sees liikumisandur mis lülitab kiibi mitteaktiivseks kui see on olnud liikumatult 45min (nt unustades kiibi autosse muutub see mitteaktiivseks), samuti väheneb siis voolutarve (kiibis olevat patarei kestab keskmiselt 6 kuud). Kiip on kompaktne, lapiti ühe eurose mündi kõrgune.

Mobiiliäpp

Author ID mobiiliäpi kaudu saab telefoni Bluetooth kaudu CAN Immo’ga ära paaritada ning kui äpp taustal töötab (Bluetooth sees),toimib immobilaiseri väljalülitus automaatselt kui istute autosse – kuhugi ei pea vajutama.

Viimase generatsiooni CAN Immo võimaldab paaritada 2 telefoni ja sobib pea kõikidele uuematele auto mudelitele turul!

PS. Mobiilirakendus ei toimi hetkel Apple iOS 12’ga, enamike Android telefonidega toimib. iOS 12 tugi on tulekul.

    KOOD: CAN-immo

    Hind: 299.00 

    Kogus:

    Hind koos paigaldusega:: alates 490€

    • Palun sisestage võimalikult täpsed andmed kui Te reg.numbrit ei tea.