Pandora FinderPandora Finder on tracker ehk GPS jälgimisseade, mida kasutatakse objekti asukoha määramiseks ja liikumise tuvastamiseks (liikumisandur).

Pandora Finder on tracker ehk GPS jälgimisseade, mida kasutatakse objekti asukoha määramiseks ja liikumise tuvastamiseks (liikumisandur). Tracker on pisike ja töötab AAA patareidega. Seadme ainsaks püsikuluks on SIM kaart, jälgimine toimub läbi äpi ja veebirakenduse, mis mõlemad on tasuta.

Kus kasutada?

Kuna Finder on väga kompaktne (54 x 45 x 18mm, 60gr), juhtmevaba ja veekindlas korpuses, piirab tema kasutamisvaldkondi vaid fantaasia.

Mõned näited:

 • Mootorsõiduk – auto, mootorratas, roller, paat või selle mootor, ATV
 • Põllumajandus- ja rasketehnika – traktor, veoauto, kombain, niiduk, haagised
 • Ehitus – ehitustellingud, tõstukid, masinad
 • Kauba liikumine – kaubik, konteiner, reisikohver, kaubaalus, pisipakid
 • Lähedased – lapsed, lemmikloomad
 • Vastavalt vajadusele võib jälgida kasvõi külmkapi ukse liikumist

Kuidas kasutada?

Kinnita Finder valvatava objekti külge ja jälgimisseade hakkab saatma oma asukoha detaile vastavalt seadistatud intervallile (algseades korra päevas) või koheselt kui tuvastati objekti liikumine.  Kui GPS signaali ei õnnestu tuvastada, kasutatakse LBS’i. Nii seadistamiseks kui jälgimiseks on mugav kasutada Pandora mobiiliäppi ja veebirakendust aga saab kasutada ka SMS-i.

Pandora Finderi asukohta on võimalik jälgida:

Püsikuluks ainult SIM’i kulu

Pandora teenuse kasutamisel ei ole kuutasu, seadme ainsaks püsikuluks on SIM kaart oma teenusega. Võib kasutada nii kõnekaarti kui ka lepingulist kaarti – viimasel juhul soovitame valida soodsaima paketi, mida operaator pakub. Nt Telia puhul soovitame M2M Euroopa paketti koos 30MB andmemahuga (ca 1.6€+km/kuus). Kõneteenus võiks olla avatud (see on tasuta), SMS pakett valida juurde juhul kui hakate SMS-iga opereerima.

Nähtamatu ja vähenõudlik jälgimisseade

Enamuse ajast on Finder passiivne ja magab. Sellises olekus ei emiteeri träkker midagi (tuvastamatu) ja voolutarve on pea olematu. Tehaseseades saadab jälgimisseade oma asukoha korra päevas ja sellisena kestavad tema AAA patareid 2 aastat.

Tuvastab nii näppamise kui näppimise

Finderil on sisseehitatud 3D-andur, mis tuvastab liigutamise (tundlikkust saab reguleerida). Akutoitega seadme puhul, kus träkker energia säästmiseks enamuse ajast “magab”, on liikumisandur väga oluline. Nii kui tracker tuvastab liikumise, vibratsiooni või tõstmise, “ärkab seade ellu” ja saadab häireteate koos asukohainfoga. Säästmaks akusid, jääb liikumise ajal Finder oma asukohta saatma seadistatud intervalli tagant (min 15min-12h). Režiimi saab ka deaktiveerida, kui te ei soovi saada ebavajalikke teateid.

Träking ehk liikumise trajektoor kaardil

Soovi korral saab omanik aktiveerida ka reaalajas “trackingu” ehk jälgimise funktsiooni. Kui jälitus sisse lülitada, on Finder püsivalt “võrgus” ja tema liikumist saab kaardil jälgida nii, et sellest jääb maha “jälg”. Reaalajas jälitust tasuks rakendada ainult hädaolukorras kuna nii GSM kui GPS tarbivad mõlemad energiat. Akutoitel seade ei ole otseselt mõeldud objekti reaalajas jälgimisele, see on ainult hädaolukordadeks!

Helista ja kuula mis toimub!

Finderil on sees ka mikrofon ning seadmele sisse “helistades” saab kuulata, mis objektil toimub. Kõne vastuvõtt toimub ajal kui seade on “ärkvel” (enamuse ajast ta ju magab). Finderile saab saata ka SMS’i, et ta helistaks omanikule kui “ärkab”.

Bluetooth loob lisavõimalusi

Lisaks sellele, et üle Bluetooth äpi on seadet lihtne seadistada, tarkvara uuendada jne, annab Bluetooth võimaluse “omade” autoriseerimiseks. Näiteks on Finder paigaldatud mootorrattale ja liikumisandur on lubatud. Kui võõras ratast liigutab, käsitleb Finder seda kui ärandamiskatset ja saadab omanikele teate Pandora äppi, helistab, SMS’ib või kuidas iganes süsteem on seadistatud. Kui te ise oma mootorrattaga sõitma lähete, on häirereziim ebavajalik, tüütu ja akusid mõtetult kurnav. Finder peaks saama aru kas tegemist on “oma” või “võõraga” ja Bluetooth annab selle võimaluse.

Autoriseeri telefoni või Pandora kiibiga

Finderiga saab läbi Bluetooth’i paaritatud telefoni kasutada ka kui autoriseerimisvahendit (TAG). Samuti saab lisada Pandora Bluetooth TAG’e ehk kiipe. Mõlema puhul piisab autoriseerimiseks kui telefon/kiip on kaasas, kuhugi vajutama ei pea. Kui liikumise tuvastamisel “näeb” Finder raadiuses TAG’i, “magab” seade edasi ja häiresse ei lähe. See on ideaalne viis eristada “omasid” “võõrastest” ja annab seeläbi seadme mugavaks kasutuseks veelgi rohkem kasutusvaldkondi. Üks telefon (või kiip) saab olla autoriseerijaks ainult ühe seadmele!

  KOOD: pandora_finder

  Hind: 169.00 

  Kogus:

  • Palun sisestage võimalikult täpsed andmed kui Te reg.numbrit ei tea.